Close
Søg
Filters

Seniorská dieta

19. februar 2015

Prodlužování psího života je jistě obecně známím faktem. Průměrný věk psů, se během posledních 10 let prodloužil o 25% a plných 8% psí populace je starší 15 let. Na tomto trendu má dozajista svůj podíl rozvoj a technické možnosti veterinární medicíny, jakož i přístup majitelů. Nezpochybnitelný vliv výživy prokazují taktéž mnohé studie.

Eukanuba Daily Care Senior 9Plus FormulaV poslední třetině předpokládáné délky života vstupují psi do „seniorského věku“ a stávají se tedy náchylnějšími pro různé zdravotní poruchy. Velmi častý problém pak představují onemocnění kloubů. Často se vyskytující nadváha představuje další faktor ovlivňující mechanické zatížení kloubů a přispívá tak ke klinické manifestaci onemocnění.

Eukanuba řeší problémy a požadavky starších zvířat s onemocněním kloubů svojí dietou Eukanuba Daily Care Senior plus Formula, která podporuje zdraví kloubů a dodává jim základní stavební kameny pro tvorbu chrupavky.

Glucosamin a chondroitinsulfát

Jsou dva základní přirozené elementy, nutné pro výživu kloubní chrupavky a hladký chod kloubu. Dodávají tělu živiny, které aktivují schopnost nové tvorby kloubních tkání.

Účinný systém kontroly hmotnosti

Pro snížení mechanické zátěže kloubů v důsledku nadměrné hmotnosti, využívá Senoir Plus Formula vlastnosti L-carnitinu a vitamínu A, vážící se k účinné redukci váhy. Vláknina a speciálně volené uhlohydráty zlepšují glukózový metabolismus a podporují tak odbourávání tělesného tuku.

Optimální poměr omega 6 ku omega 3 mastným kyselinám v rozmezí 5-10 : 1

Optimální, vyvážený poměr těchto kyselin snižuje zánětlivé reakce a podporuje přirozený proces hojení.

Další esenciální přídavky v krmivu Senior Plus Formula, důlkežité pro starší psy:

Vylepšená skladba antioxidantů: u starších psů slábne funkce imunitního systému. Antioxidanty Vitamin E, Beta-karoten a lutein obsažené v dietě posilují funkci imunitního systému.
Kůže a srst: u starších psů slábne schopnost syntézy GLA ( gama linolenová kyselina), která je důležitá pro udržení čisté, zdravé kůže a hladké, lesklé srsti. Senior Plus Formula obsahuje vyšší hladiny GLA díky přídavku brutnákového oleje.
Zdraví zažívacího traktu: s narůstajícím věkem se mění složení střevní mikroflory, což může vést k zažívacím potížím. FOS (fruktooligosacharidy) podporují množení a růst prospěšných baktérií a přispívají tak k optimalizaci prostředí uvnitř střevního lumen.
Glukózový metabolismus: u starších a obézních zvířat zůstává hladina cukru v krvi po přijetí krmiva delší dobu na vyšších hodnotách. Speciální směs uhlohydrátů složená z ječmene, čiroku a přídavku chrómu podporuje regulační mechanismy glukózového metabolismu.
Svalová hmota: ve vyšším věku také slábne schopnost udržet svalovou hmotu a proto mají senioři vyšší nároky, jak na kvalitu, tak obsah proteinu v dietě. Z tohoto důvodu v našem produktu podáváme vysoký podíl kvalitního proteinu, který činí 30%! Pozor obavy z nebezpečí proteinu v krmné dávce starších jedinců vzhledem k potenciálnímu riziku rozvoje onemocnění ledvin, jsou vyvráceny už více jak 20 let!!

Senior 9Plus Formula patří do řady specila Care. Tato dieta nabízí starším psům speciální, komplexní, vyváženou stravu, která je zvláště důležitá pro zdraví kloubů a prevenci jiných onemocnění vyskytujících se u straších jedinců.

Skriv en kommentar